گزارش برگزاری دهمین رقابت مسیه ایران

احمد کریمی و محمد رحیمی )عضو هیئت دبیران شاخه آماتوری) دبیران علمی دهمین رقابت مسیه بودند و سرپرست برنامه ریزی اجرایی و پیشاهنگی نیزبه عهده پورنگ پورحسینی (عضو هیئت دبیران شاخه آماتوری) بود و ساناز مصطفی زاده و علی متین فر نیز به عنوان همکاران اجرایی این رقابت بودند.دبیران پر تلاش اجرایی میزبان نیز آقای مهدی هاشمی و خانم فاطمه سلیمی بودند.

تعداد شرکت کننده گان این رقابت 113 نفر از حدود 25 شهر ایران بودند و پذیرش آنان از ساعت 6 صبح روز چهارشنبه با ورود اولین گروه که اتوبوس هماهنگ شده انجمن نجوم ایران به پیشآهنگی آقای محمد حسین فعال از تهران به مشهد آمده بود آغاز شد تا ظهر ادامه یافت.پس از پذیرش و صرف صبحانه مراسم افتتاحیه اجرا شد. در ادامه پس از صرف ناهار کارگاه های آموزشی تا عصر ادامه یافت.سپس شرکت کننده گان عازم حرم مطهر شدند.

صبح روز پنجشنبه همه شرکت کنندگان ، داوران و میهمانان عازم سه قعله شدند و پس از صرف ناهار در سرایان به سمت رصدگاه سه قلعه که محل برگزاری نهمین رقابت مسیه نیز بودره سپار شدند . شرکت کنندگان پس از دریافت ابرازها و اعلام گروه بندی شان ابراز های خود را در محلهای تعین شده مستقر کردند و دهمین رقابت مسیه ایران با نواختن سوت بابک امین تفرشی آغاز شد. شرکت کننده گان به 17 گروه تقسیم بندی شده بودند که شامل 8 گروه آموزشی و 9 گروه رقابتی  در رده تلسکوپی و دوچشمی  بود . صبح روز بعد پس از صرف صبحانه  و استراحت شرکت کنندگان به  گردش در کویر زیبا ی سه قعله پرداختند و سپس به  برای صرف ناهار و اقامت در خوابگاه ها رهسپار بیرجند شدند. صرف شام و جلسه ای کوتاه در باغ شوکت آباد بیرجند بخش پایانی روز جمعه بود.

در ساعت 8 صبح روز شنبه نیز مراسم اختتامیه  و اهدا جوایز برندگان که مبلغ 10 میلیون تومان به 10 گروه برگزیده از سوی مسئول طرح حمایت از برگزیدگان مسابقات علمی و فن آورانه دانشجویی معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری آقای مهندس حافظی به همراه لوح تقدیر و تندیس رقابت از سوی میزبان برنامه انجام شد و به این ترتیب دهمین رقابت مسیه ایران نیز به کار خود پایان داد.

اسامی برندگان رقابت دهم بدین شرح است:

رده دو چشمی

1.مجید الهی از قوچان

2. امیر علی مومنی از قروه کردستان

3. امیر رضا کامکار از قاین

رده تلسکوپی

1.     سه گروه به طور مشترک :سینا خسروانی و معین پاکجو  از مشهد - علی لطفی و  بهنام افشار از تهران- علی ترکمان و امین بشیری از همدان

2.    مهران قربانی و معصومه زنده دل از کاشمر

3.    مهرداد ملک محمدی و سیما صفاکیش از همدان

4.    کاوه نفوشا و محمد امین فریدونی از کرمانشاه

5.    محمد رضا عطایی و کسری مختارپور از مشهد

همچنین از پیام حافضیان از همدان، امین قوامیان و محمد حسین شریف زاده از  سه قلعه و نگین صادقی نژاد از کرمان به دلیل اختلاف کمی نسبت به برگزیده گان در رده تلسکوپی  داشتند و از حمید کریمی  تهران و ابراهیم عطایی و حسین نصری از تهران در رده آموزشی تقدیر شد.جوانترین شرکت کننده فعال نیز پارسا جولانی و مسنترین شرکت کننده علیرضا فرجاد فرد از تهران بودند. از علی جانقربانی از شهرضا و پویا ابوطالبی اصفهان وناصب کاوه فیروز از تهران نیز تقدیر شد.

 
 
 
 
 
 
 

 

منبع:isac.ir

/ 0 نظر / 35 بازدید