اولین فضانوردان زن چین انتخاب می شوند

30 کاندید مرد و 15 کاندید زن بخشی از برنامه آموزشی و انتخابی هستند که در نهایت از میان آنها 5 مرد و دو زن در سه ماموریت فضایی که تا قبل از 2012 آغاز خواهد شد، شرکت می کنند این ماموریتها به منظور آماده سازی برای ساخت ایستگاه فضایی چین و بررسی ماموریتهایی که باید برای ساخت آن انجام شود شکل خواهند گرفت.

در سال 2003 چین به اولین کشور آسیایی تبدیل شد که توانست فضانوردش را به فضا ارسال کند این موفقیت چینی ها سال گذشته با شکل گیری اولین راهپیمایی فضایی فضانوردان این کشور ادامه پیدا کرد و این کشور را به هدف اصلی خود که ساخت ایستگاه فضایی و فرود آمدن بر روی کره ماه است نزدیکتر کرد.

مانند فضانوردان سابق، 45 کاندید فضانوردی از میان خلبانان نیروی هوایی ارتش با میانگین سنی 27 تا 34 سال انتخاب شده اند و طی دوران آموزشی خود آزمایشهای به شدت سخت و طاقت فرسای روحی و فیزیکی را پشت سر خواهند گذاشت تا در نهایت مقاوم ترین و قوی ترینها از میان آنها انتخاب شوند. 

چین سال گذشته اعلام کرده بود به منظور بر طرف کردن نیاز به متخصصان فنی در ماموریتهای فضایی از دانشمندان به عنوان فضانورد استفاده خواهد کرد.

بر اساس گزارش زی نیوز، با وجود اینکه چین اعلام کرده است برنامه های فضایی این کشور با اهداف کاملا صلح دوستانه در حال انجام گرفتن است، به دلیل سوابق نظامی این کشور نگرانی هایی درباره استفاده نامناسب از فناوری های فضایی توسط این کشور به وجود آمده است این کشور در سال 2007 با استفاده از موشک زمینی خود یک ماهواره قدیمی را متلاشی کرده است. 

منبع:مهر نیوز

/ 0 نظر / 28 بازدید