رقابت بین المللی دانشمند یک روزه کاسینی در ایران آغاز شد


این رقابت علاوه بر ایالات متحده در 34 کشور دیگر جهان از جمله ایران هم برگزار می‌شود. دانش آموزان ایرانی می‌توانند با توجه به مقررات زیر در این رقابت جهانی شرکت کنند:

شرایط شرکت در رقابت بین‌المللی دانشمند یک روزه کاسینی در ایران

1- شرکت کنندگان باید دانش‌آموز سالهای آخر دبستان یا راهنمایی یا دبیرستان یا پیش دانشگاهی باشند و سن آنها نباید از 18 سال بیشتر باشد. (شرط سنی 10 تا 18 سال)

2- دانش‌آموزان ایرانی باید مقالات خود را به صورت نوشته شده و تایپ شده به ایمیل persiancsfad@gmail.com حداکثر پیش از اتمام مهلت ارسال مقالات در ایران (14 مهر)، ارسال کنند.

3- مقالات باید در حد 500 کلمه و به زبان فارسی یا انگلیسی باشند (زبان مقاله تاثیری در داوری ندارد). مقالات بیشتر از 500 کلمه به هیچ وجه بررسی نخواهند شد.

4- کل متن مقالات باید متعلق به فرد یا گروه شرکت کننده در رقابت باشد و ارسال بسته‌های اطلاعاتی یا مقالات اشخاص دیگر به هر صورتی حتی ضمیمه، غیرقابل قبول است.

5- مقالات می‌تواند به صورت فردی یا گروهی (گروهی حداکثر تا 4 نفر) نوشته شود.

6- هر دانش‌آموز، چه به صورت فردی و چه به صورت گروهی، فقط یکبار حق ارسال مقاله دارد.

7- در انتهای مقالات باید نام و نام خانوادگی نویسنده یا نویسندگان مقاله به همراه شماره تماس و آدرس پست الکترونیکی نویسنده یا نویسندگان مقاله لحاظ گردد (شماره تماس و ایمیل والدین نیز پذیرفته می‌شود.). نام و نام خانوادگی، شماره تماس و آدرس پست الکترونیکی (ایمیل)، جزئی از 500 کلمه مقاله محسوب نمی‌گردد.

8- الحاق هرگونه عکس و نمودار به هر شکلی به متن پذیرفته نیست و دانش‌آموزان فقط می‌توانند متنی 500 کلمه‌ای را ارسال کنند.

9- مهارت در نوشتن نیز در داوری مقالات تاثیرگذار خواهد بود و علاوه بر ایده و نظر مطرح شده از لحاظ دستور زبان و املایی (هم برای مقالات فارسی و هم برای مقالات انگلیسی) نیز مقالات بررسی می‌شوند.

10- رقابت دانشمند یک روزه کاسینی در ایران در دو سطح راهنمایی و دبیرستان-پیش دانشگاهی برگزار خواهد شد و در دو سطح، داوری مقالات انجام خواهد شد:

سطح سالهای آخر دبستان و راهنمایی: 10 تا 14 سال
سطح دبیرستان و پیش دانشگاهی: 15 تا 18 سال

11- شرکت کنندگان در رقابت کاسینی فقط می‌توانند یک سوژه از مجموع سه سوژه را انتخاب و درباره آن مقاله 500 کلمه‌ای بنویسند، سوژه‌های قابل عکاسی فضاپیمای کاسینی در روز 19 مهر 1388:

زحل و حلقه‌هایش
تتیس و حلقه های زحل
تیتان
(تتیس و تیتان، دو قمر از اقمار سیاره زحل هستند)

12- مقالات باید به گونه‌ای نوشته شوند که علت عکاسی فضاپیمای کاسینی از سوژه مورد نظر را نسبت به باقی سوژه‌ها توجیه کند و در مقالات باید مشخص شود که با عکاسی از سوژه مورد نظر نتیجه علمی بهتری به دست خواهد آمد. نوشتن مقاله درباره سوژه باید با لحاظ کردن منافع علمی عکاسی از آن سوژه باشد.

13- رقابت دانشمند یک روزه کاسینی در ایران رسماً از 14 شهریور آغاز شده است و تا 14 مهر 1388 ادامه دارد. آخرین مهلت ارسال مقالات، ساعت 24 (به وقت رسمی ایران) چهاردهم ماه مهر 1388 است و مقالات ارسالی پس از این تاریخ به هیچ وجه بررسی نخواهند شد.

14- در ایران منبع رسمی و معتبر در اعلام آخرین اخبار، اطلاعات و شرایط شرکت در رقابت دانشمند یک روزه کاسینی، وبلاگ www.persiancsfad.blogspot.com است.

15- اگر پرسشی درباره نحوه شرکت در رقابت دارید، با پست الکترونیکی persiancsfad@gmail.com با ما می‌توانید در ارتباط باشید. برگزارکنندگان این رقابت در ایران، خانم مهسا طاهران و آقایان رضا حبیبی و محمدجواد ترابی هستند.

لازم به ذکر است، علاوه بر عکاسی فضاپیمای کاسینی از سوژه مورد نظر مقالات برگزیده، نویسندگان مقالات برگزیده جهانی فرصت خواهند یافت تا با دانشمندان کنترل کننده فضاپیمای کاسینی به صورت ویدیوکنفرانس اینترنتی گفتگو کنند.


منبع: گروه برگزارکننده رقابت بین‌المللی دانشمند یک روزه کاسینی در ایران

/ 0 نظر / 39 بازدید